Židinys namuose: pamiršta klasika?

Židiniai dažnam asocijuojasi arba su kaimo trobelėmis, arba su prabangiomis vilomis. Šiuo metu, vis daugiau augant butų skaičiui, namuose galima pamatyti tik židinių imitacijas. Tačiau asmeniniuose namuose ši interjero ir šilumos detalė pradeda vėl atgyti.

Židinio privalumai

Smagiai trekšintis židinys, kuriame dega pjuvenų briketai ar malkos yra itin jauki puošmena namuose. Degantis židinys ne tik sukuria jaukumą:

  • tai gali būti itin romantiškas atributas jūsų vakarui;
  • galėsite susišildyti dingus elektrai;
  • tai įdomi interjero detalė;
  • galėsite pakepinti zefyrus ar kitus patiekalus ant ugnies;
  • pasirinkus tinkamą kurą, tai yra gana ekologiškas šildymo būdas;
  • sumažina energijos naudojimą.

Kaip kūrenti?

Vienas iš dažniausių klausimų turinti židinį, yra koks turėtų būti jo kūrenimas. Ar turėtų būti naudojamos malkos, ar pjuvenų briketai? Ar reikėtų jį degti kasnakt, ar geriau kas kelias dienas? Paprastai tai priklauso nuo paties šeimininko pasirinkimo, tačiau viena nesikeičia – židiniui reikalinga priežiūra. Net jei nekūrensite, turėsite reguliariai valyti dulkes.

Židinio kūrenimas yra vos ne toks pat kaip laužo, tik dar reikia įjungti vėdinimą, kad susikaupę dūmai galėtų išeiti per kaminą. Patikrinkite, ar židinys sujungtas su vamzdžiais, skleidžiančiais šilumą visuose kambariuose. Tokiu atveju galėsite ir efektyviau savo namus sušildyti. Jei yra tik kaminas, tuomet židinys šildys tik tą kambarį, kuriame yra. Tai vis tiek pravartu šaltais žiemos vakarais, kai norisi susisupti į pledą ir pasišildyti.

Kurui galite rinktis malkas, granules, pjuvenų briketus. Pastarųjų nereikėtų krauti daug, nes jie itin greitai įkaista. Dažniausiai patartina derinti briketus kartu su malkomis, kad būtų išlaikomas ilgas, kaitrus degimas. Reikėtų dėti pusę briketo, o ant viršaus – kelias malkas. Padegus briketą, karštis greitai persiduotų ir malkoms, kurios įkaitusios imtų maloniai traškėti. Jei norite daugiau informacijos, kaip dar gali būti panaudoti pjuvenų briketai gali būti naudojami kitoms paskirtims, galite skaityti šį įrašą.

Šiuo metu židiniai yra populiaresni senos statybos namuose, kur jie dažniausiai jau būna įmontuoti. Artėjant žiemai rekomenduojama juos išvalyti, kad galėtumėte naudoti, o vasarą tai gali būti gražus akcentas, vieta, kur galite kepti zefyrus.