Užuolaidos ne tik namų viduje

Jei namuose turite terasą, didelė tikimybė, kad jūs jau galvojote, ką padaryti, kad galėtumėte šią erdvę uždengti nuo saulės, sukurti jaukesnę atmosferą. Ar kada pagalvojote, kad tai gali padaryti tinkamai parinktos užuolaidos?

Užuolaidų medžiagos

Natūralu, kad dauguma užuolaidų gaminamos iš medžiagų, kurios yra tinkamesnės namų erdvei. Vienos dažniausių audinių medžiagų yra medvilnė, linas, organza, poliesteris. Žinoma, pasitaiko ir storesnių medžiagų, kurios skirtos palaikyti kambario tamsą ir sukurti geresnę garso, šilumos izoliaciją viduje. Tačiau nėra tiek daug medžiagų, kurios galėtų tikti lauke.

Iš tikrųjų, nėra tokios užuolaidų medžiagos, kuri leistų jas laikyti lauke bet kokiu oru. Net jei pasirenkate poliesterį, patariama, kad lauke ši medžiaga būtų tik kai yra gana sausa, saulėta. Todėl turėdami tai omenyje, galite lauke naudoti bet kokios medžiagos užuolaidas, svarbu, kad jos būtų nuimtos prieš naktį ar lietų.

Būtini veiksniai

Jei užuolaidos kabinamos lauke, dažniausiai jos būna pasirenkamos terasai, kur visi susirenka gerti popietinės kavos, pabendrauti ar pavalgyti. Tačiau vis tiek aktualu pasirinkti geriausiai tinkantį variantą šiai erdvei. Siekiant pridengti terasą, pravartu, kad būtų šie veiksniai išpildyti:

  • Medžiaga turi būti pakankamai stora, kad pridengtų saulės spindulius;
  • Medžiaga turi būti pralaidi orui, kad net uždengus visas užuolaidas, nesikauptų karštis viduje.

Žinoma, galite pasirinkti ir lengvesnę medžiagą, kurią lengvai kedens vėjas, kol gersite kavą.

Galimi variantai

Taigi kaip galite panaudoti užuolaidas lauke? Štai keli variantai, kurie gali jums patikti:

  • Šviesias užuolaidas galite pakabinti kaip projektoriaus ekraną – taip galėsite susikurti namų kino teatrą;
  • Užuolaidos gali tapti ir terasos perskyromis: bus lengvos durys;
  • Jei neturite terasos, galite pastatyti baslius ir ištempti virš jų užuolaidą – taip susikursite kavos gėrimo vietą kieme sau, stogelis sukurs kiek jaukesnę atmosferą;
  • Nenorite palikti atidarytų durų, tačiau norite daugiau gryno oro? Šią angą taip pat galite uždengti užuolaidomis.

Galite matyti, kad tikrai yra ne vienas variantas, kaip savo namuose galite panaudoti užuolaidas. Jos tikrai nebūtinai turi būti kabinamos ant lango, jos gali tapti ir kino ekranu, terasos perskyra.