Talentų medžioklė – realus XXI amžiaus reiškinys

Šiandien darbo rinkos taisyklės stipriai pasikeitė: atsiranda laikinieji darbo kontraktai, vis daugiau žmonių renkasi laisvai samdomo darbuotojo kelią. Tačiau tai ne viskas: šiandien palčiai žinomas žodis headhunter‘is apibūdina galvų medžioklę, kurios metu siekiama talentingus žmones iš vienos darbo vietos pervilioti į kitą.

Kokios yra talentų medžiotojų taisyklės?

Iš esmės talentų medžioklė yra prilyginama tikrajam medžioklės reiškiniui: pamatęs auką medžiotojas turi reaguoti žaibiškai, kad grobis būtų jo, kitaip jis pabėgs. Tokios laukinės taisyklės gali būti pritaikomos ir talentų medžiotojų kasdienybėje. Paprastai šiuo procesu užsiima darbo agentūros arba personalo skyrius įmonėse. Tai nėra lengvas procesas, kita vertus galvų medžiotojo sėkmė ne visada priklauso tik nuo jo profesionalumo, asmenybė yra vienas esminių faktorių.

Kas dažniausiai pakliūna į galvų medžioklę?

• Daug patirties turintys specialistai;
• Antrepreneriai;
• Inovatyvūs lyderiai;
• Gerai žinomi veidai ir vardai.

Sunkumai su kuriais susiduria talentų medžiotojai yra gana nesunkiai apibūdinami. Tai laiko ribotumas ir konkretaus asmens psichologijos išmanymas. Ne paslaptis, kad sėkmingi ir jau tvirtą gyvenimo pamatą pasidėję žmonės net neieško darbo, todėl juos persivilioti būna sunki užduotis. Čia svarbus aukštas įtikinėjimo lygis, vidinė charizma. Šis darbas suteikia daug streso, nes nuolatinis žinojimas, kad tuo metu, kol tu užsiimi papildoma veikla, kitas talentų medžiotojas gali persivilioti tavo kandidatą savo pusėn – tikrai kelia papildomą nerimą. Kita vertus, galvų medžioklė – tai neišsenkantis adrenalino pliūpsnis ir naujų iššūkių sau kėlimas bei pastangos juos įveikti.

Ar yra specialūs kursai išmokti šio darbo?

Atsakymas yra ne, nes šios srities specialistas gali būti tiek psichologas, tiek pardavimų vadybininkas, tiek ir charizmatiška asmenybė. Pagrindinius darbo principus galima išmokti su laiku, tačiau, kaip jau minėta, asmenybė talentų medžioklėje lemia ne mažiau nei profesionalumo lygis. Pradėjus dirbti darbo agentūrose, su laiku yra pamažu perprantama žmonių psichologija, pastebimos detalės ir kiti aspektai, į kuriuos su tuo nedirbantys žmonės neatkreipia dėmesio.

Talentų medžioklė – nėra lengva, vis dėl to tai itin svarbus procesas šiandienos asmeninio verslo perspektyvoje, nes kartais vienas inovatyvus žmogus tampa visos komandos sėkme!