Suteikite namams magijos – apšvieskite nestandartines vietas

Formuojant interjerą, dažniausiai įkvėpimo semiamės iš kitų. Tai gali būti draugų būstas, interjero žurnaluose publikuotos nuotraukos, interneto platybėse rasti vizualai. Pasaulis mums pateikia galybę pasirinkimo galimybių, tereikia griebti ir išsirinkti kažką, kas Jums patinka. Tiesa, daugelis žmonių vengia nestandartinių idėjų realizavimo ir renkasi vadovautis taisyklėmis, kurios neleidžia išlipti už komforto zonos ribų. Tačiau jei norite namuose magijos ir jaukumo, teks būti drąsiems.

Išbandyti kažką naujo visada smagu. Vieniems tai – nestandartinės formos foteliai, kitiems – modernios užuolaidos, tretiems – įleidžiami šviestuvai. Net ir patį įprasčiausią būsto elementą galima suformuoti naujai ir pateikti visiškai kitaip. Atrinkome Jums kelias idėjas formuojant apšvietimą. Ką ir kur galima apšviesti, kad namai taptų ne tik jaukesni, bet ir autentiškesni.

1. Suteikia šviesos koridoriui

Namuose esantys koridoriai labai dažnai yra papildomi tik viena pakabiname lempute, kuri dažnai net neapšviečia visų kampelių. O jei koridorius siauras, tamsių terpių yra dar daugiau nei gali atrodyti. O kai jose reikia kažką rasti, užduotis pasunkėja trigubai. Tad kam kabinti nefunkcionalų pakabinamą šviestuvą, kai visą situaciją gali išgelbėti įleidžiami šviestuvai. Įmontuokite ne tik sienose (kas yra labai pravartu, jei čia daug atvirų lentynų), bet ir spintos viduje. Taip ne tik lengviau rasite norimą porą batų, bet ir susitvarkyti bus lengviau ir greičiau.

2. Nepalikite tamsių knygų lentynų

Knygos daugeliui asocijuojasi su jaukumu, o jeigu šioms suteikiamas papildomas apšvietimas, jaukumo jausmas dvigubėja. Panašiai kaip dalinantis geromis emocijomis. Kuo labiau jomis daliniesi, tuo geriau jautiesi. Taigi, apšvieskite knygų lentynas. Jos ne tik suteiks daugiau magijos svetainei ar darbo kambariui, bet ir privers pasijusti daug pozityviau. Svarbiausia – rinkitės šiltą ir akims malonią šviesą.

3. Papildomi šviečiantys elementai

Jei kambarys erdvus, vieno šviestuvo tikrai neužteks. Kambaryje vis tiek bus tamsu. Kurkite šviesos saleles, papuoškite jomis funkcines patalpos zonas. Įleidžiami šviestuvai padės bendrai erdvei, tačiau papildomos šviečiančios girliandos pagyvins atmosferą, kai norėsis kažko romantiško ar atpalaiduojančio. Nebijokite ryškių spalvų – jos taip pat geras sprendimas mėgstantiems dinamiką. O papildomi elementai gali būti ir tokie funkcionalūs, tačiau bus puikiai naudojami kaip dekoracija.

4. Balkono lubos taip pat gali būti apšviestos

Pačios jaukiausios vasaros popietės ir vakarai praleidžiami balkone. Jei šis įstiklintas, papildomas apšvietimas čia – puikus sprendimas. Į lubas leidžiami šviestuvai gali būti sukomponuoti į skirtingas formas ne tik lubose, bet ir papuošiant sienas. Toks sprendimas leis sukurti romantišką, jaukią atmosferą tiek leidžiant laiką su draugais, tiek gurkšnojant arbatą vienumoje.

5. Neapleiskite terasos

Terasa, panašiai kaip ir balkonas. Tik erdvesnė ir talpinanti gerokai daugiau žmonių. Čia malonu gurkšnoti arbatą, žaisti stalo žaidimus, skaitinėti knygą. Šioms veikloms užtektų ir paprasto stalinio šviestuvo, tačiau sukomponavus gražią kompoziciją ant lubų, daugiau magijos suteiks įleidžiami šviestuvai. Taip vieta taps naudojama ne tik vasaros vakarams praleisti, bet bus puiki vieta susitikti pasėdėti su draugais ir kitais sezonais.

Nevenkite eksperimentų, stebėkite, kuriose vietose labiausiai trūksta šviesos ar yra nejauku vakarais. Tinkamas apšvietimas gali viską pakeisti. Ar tai bus į lubas įleisti šviestuvai, ar pakabintų lempučių jūra. Mąstykite nestandartiškai ir suteikia savo namams daugiau magijos. Nušvieskite savo kasdienybę nauja šviesa.