SPA turizmas

Ar žinot, kad grožio ir sveikatingumo centrai, tai viena iš turizmo krypčių? Tik pagalvokite kiek kurortų ir gydyklų Lietuvoje. Šie neišsemiami grožio ir sveikatos šaltiniai atpalaiduoja, suteikia jėgų ir… Ko dar galima tikėtis apsilankius kurorte? Vieni turistauja šėldami, šokdami ir išgerdami, o kitiems reikia masažų, purvo vonių ir garso bei meno terapijos. Po operacijos įprasta siųsti pacientus į gydyklas. Bet šiandien dažniau savo noru važiuojam į grožio ir sveikatos klinikas. Šiandien dovanojami net kuponai poroms į šias grožio, poilsio ir sveikatos oazes. Ar būtų įdomu pakeliauti po geriausias grožio sveikatos klinikas pasaulyje? Ko laukiat, susikraukit lagaminus, metas pramankštinti ir atgaivinti organizmą.

SPA iš tikrųjų yra miestas Belgijoje, nuo kurio ir prasidėjo visos šios grožio industrijos procedūros ir mistinės istorijos. Šiame kurortiniame mieste gaminamas to paties pavadinimo mineralinis vanduo. Šis idiliškas sveikatingumo miestas įsikūręs Ardėnų kalnų slėnyje, todėl čia visados gaivu. Vis tik karštieji gydantys šaltiniai buvo žinomi nuo Senovės Romos laikų. Tik nuo 14 amžiaus šiame Belgijos mieste pradėta verstis komercine gydymo procedūrų veikla. Visos grožio klinikos gydo vandeniu. Aqua terapijos šiandien itin ramina ir atpalaiduoja. Pats žodi kilęs iš ESPA, reikšiančio fontaną. Taigi mes keliaujame į šiuos gydymo centrus, kad pasisemtume iš gyvybės šaltinio ir tos neišsemiamos versmės.

SPA versmės atgaivina, regeneruoja mūsų pavargusius kūnus ir padeda pailsėti nuo emocinių problemų. Šis „sanitas per aquam“ arba sveikata per vandenį, su vandeniu ir vandenyje siejasi su malonumais, masažais, druskų terapija ir visišku atsipalaidavimu. Sveikuose kūnuose ir sveika dvasia gyvena. Daug tokių apsirgusių kūnų ir sielų apsilanko šiuose vandenimi perpildytuose centruose. Druskingas vanduo, kaip juodojoje jūroje turi stebuklingų galių, bet greta vandens labai svarbus ir purvas. Jei ieškot fizinės ir dvasinės ramybės galbūt ją rasite vandenyje, per vandenį ir su vandeniu. Atsipalaidavus galėsite lengviau sudėlioti mintis ir priimti svarbius sprendimus.

Kartais SPA padeda išgyventi skyrybas, netektis ir kitas egzistencines krizes. Kartais šios vandens versmės suvienija. Kartais tereikia sustoti. Kartais… Mes skubam, per daug skubam ir nerandam laiko pabūti nei su savimi nei vienas su kitu. Gal tokia gyvenimo versmė padės išspręsti didžiausius konfliktus? Metas pamiršti buitiškas atsakomybes ir leistis į grožio procedūrų oazę. Keliaukit po gydymo kurortus, gerkit mineralinius vandenius ir pasisemkit energijos naujai dienai, bet tai pačiai kasdienybei. Yra tokių turistų, kurie negali be grožio ir sveikatingumo centrų. Jie lankosi skirtinguose miestuose ir šalyse ir semiasi iš šių grožio ir gyvybės šaltinių.

Aš visiškai atsipalaidavusi, apie nieką negalvoju, tik mėgaujuosi akimirkos gožiu. Taip ir jūs tūrite jausti SPA centruose, visiškai atsipalaidavę ir pamiršę dienos darbus ir problemas. Kai jus daromos grožio ir sveikatos procedūros, belieka atsipalaiduoti ir plaukti pasroviui. Jei tokie centrai ir klinikos per prabangios, galit apsilankyti paprastam kurorte. Ten gyvenimas kitoks, laisvesnis, gaivesnis. Nusiraminkit, metas pasileisti. Stresas ir blogos emocijos tokios laikinos, o malonumai amžini. Dalinkitės laimės akimirkomis kartu. Gydymas vandeniu, jo čiurlenimu ir gaiva taip atpalaiduoja. Be vandens mes kaip be gyvybės. Juk ir mūsų kūnuose tiek daug vandens versmių. Be maisto ir saulės mes galim išgyventi bent savaitę, bet be vandens nei dienos. Gyvybiškai svarbios vandens procedūros sugrąžina džiaugsmą ir patį gyvenimą. Keliaukite po gydymo kurortus ir atgaivinkit kūnus.