Šildymo katilas namams: kaip išsirinkti?

Namuose gali būti montuojami patys įvairiausi šildymo katilai. Kokį pasirinkti? Sunkus klausimas, net ir nemažai apie katilus žinantiems asmenims. O ką daryti tiems, kurie anksčiau su tokiomis šildymo sistemomis nebuvo susidūrę? Straipsnyje pateikiami naudingi patarimai, kaip ieškoti tinkamo šildymo katilo ir į kokius aspektus reikėtų atsižvelgti. Geriausiai katilų pasirinkimą ir paieškas pradėti nuo jų tipų lyginimo, o konkrečiau – privalumų ir trūkumų identifikavimo. 

Vienas iš katilų – dujų generacinis kietojo kuro katilas

Jis yra naudingas, išskiria daug šilumos su sąlyginai nedideliu kuro kiekiu. Tai – atsispindi ir šildymo sąskaitose (pinigų šildymui reikėtų mažiau). Norintys namuose montuoti tokio tipo katilą turi pasirūpinti, kad kaminas atitiktų specialius keliamus reikalavimus: skersmens, aukščio, traukos ir kitus. Be to katilo priežiūra irgi turėtų būti nesudėtinga. Deja, ši katilo rūšis turi ir trūkumų, pavyzdžiui, katile galima kūrenti tik ypač aukštos kokybės kurą, jokiu būdu į katilo vidų negalima pilti kuro mišinių ar skirtingo kuro. Generacinis dujų kieto kuro katilas turi būti valomas (būtina reguliariai rūpintis dūmtraukio valymu).

Retsykiais yra reikalingas kamino bei dūmtraukio valymas.

Kitas šildymo katilo tipas – granulinis

Pastaruoju metu granuliniai katilai yra pilnai automatizuoti, nors vis dar pasitaiko ir tik dalinai automatizuotų modelių. Pastaruosius rinktis reikėtų ypač atidžiai. Nors tokio tipo katile galima deginti įvairų kurą, ir jį reikėtų rinktis aukštesnės kokybės. Dar vienas svarbus dalykas apie nepilnai automatizuotus granulinius katilus – jų negalima palikti vienų, nes jiems reikalinga pastovi žmogaus priežiūra (reikia nuolat patikrinti, kaip jis veikia, ar niekur neužsikimšo, ar kuro katilo bunkeryje yra pakankamai ir pan.). Nors tokių granulinių katilų kaina ir yra mažesnė, jie dėl atsakingesnės priežiūros gali būti ne tokie patogūs.

Dar galima naudoti oro šilumos siurblius

Bene svarbiausias veiksnys, kurį reikia įvertinti – šilumos kiekis, kuris bus pagamintas siurblio, kai oro temperatūra bus neigiama. Tačiau ypač didelis oro siurblio privalumas yra montavimas net senuose namuose. Prekyboje esantys siurbliai būna pilnai automatizuoti, sąlyginai pigūs ir užtikrina ekologišką šildymą. Visgi, prie visų šių privalumų prisideda ir vienas minusas – jiems reikalingi papildomi šildymo šaltiniai.
Jei netinka prieš tai išvardyti namų šildymo būdai, galima rinktis skysto kuro katilus. Kiekvieno pasirinkimas lems šiltą gyvenimą ir jaukius vakaras net ir pačiomis gūdžiausiomis žiemomis.