Senos knygos – vertas pirkinys

Knyga – skirtingi pasauliai, naujos patirtys, nuotaikos ir istorijos. Tiek daug pojūčių telpa viename paprastame žodyje. Malonu pirštais perbėgti per knygos viršelį, ją pauostyti, pavartyti plonyčius puslapius ir rasti skirtingus šriftus.

O kas maloniau – vartyti seną ar naują knygą? Tą, kurios puslapius prieš tave vartė dar dešimtys žmonių, ar tą, kurios viršelį lieti pirmas? Manome, kad senos knygos yra labiau vertos tavo dėmesio už naująsias ir štai trys priežastys kodėl.

Jos atlaikė laiko testą

Šimtai idėjų ir išradimų atsiranda ir išnyksta, o geriausi iš jų išlieka ilgus metus ar net šimtmečius. Šį laiko testą senos knygos jau išlaikė, o naujoms šis testas dar tik prieš akį. Vartydamas seną knygą prisilieti prie skirtingų žmonių, o gal net ir kartų.

Pigios knygos

Padėvėtas knygas galime įsigyti per pus pigiau, o skaitysime tą patį, ką skaito žmonės, kurie perka naujas. Sena knyga nuo naujos skiriasi tik viršeliu, spalva ir įplyšimais. Knygų turinys išlieka toks pat. Be to, juk senas knygas dažnai galime rasti bibliotekose, kur jas galime skaityti visai nemokamai! O šių knygų būklė dažnai nesiskiria nuo naujų.

Taip pat, nunešdami senas nebenaudojamas savo knygas į bibliotekas, paremiame jas ir padedame išlikti. Tuo tarpu jos gali sėkmingai rengti įvairius edukacinius renginius ir programas, nes bendruomenė aktyviai dalyvauja bibliotekos veikloje. Galiausiai, perskaitytas knygas galime pardavinėti kitiems ir susigrąžinti išleistus pinigus.

Mažesnė žala gamtai

Pirkdami senas knygas, saugome gamtą. Kiekvienai naujai knygai pagaminti kertami medžiai iš kurio gaminamas popierius. Kuo mūsų daugiau atiduoda savo nebenaudojamas knygas bibliotekoms ar paskolina draugams, tuo mažiau reikia pagaminti naujų knygų.

Toks paprastas mūsų pasirinkimas, kaip senos knygos įsigjimas gali padaryti labai didelę įtaką mūsų aplinkai ir joje esantiems žmonėms – mes suteikiame progą kitiems įsigyti knygas pigiau, jas skolindami sutaupome kitų žmonių pinigus, tausojame aplinką ir remiame mažas bibliotekas, kurioms trūksta knygų bendruomenės nariams pritraukti.