Pirtis – ne tik pramogoms, bet grožiui ir sveikatai

Pirtis dažnai suvokiama, kaip linksmybių vieta, kur susirenkama pabūti su draugais. Tai ypač populiari vieta šaltuoju metų sezonu, kai išbėgus iš karštos pirtelės neriama į ledinį vandenį. Vis dėlto, pirtis vertinama ne tik dėl pramoginių savybių. Tinkamai pastatyti pirčių projektai tampa tarsi mažu grožio ir sveikatingumo centru.

• Pasikaitinus pirtyje pašalinami toksinai. Šilta ir drėgna aplinka paskatina organizmo prakaitavimą, o per jį pasišalina organizmui kenksmingos medžiagos.
• Pagreitinama medžiagų apykaita. Kaisdami pirtyje ne tik paskatinsite greičiau pradėti veikti medžiagų apykaitą, bet ir galėsite numesti svorio. Tokia praktika itin populiari svetur.
• Pirtis visada buvo vertinama ir dėl savybės puikiai padėti išsivalyti veido odai, o dabar statomi pirčių projektai dar labiau yra integruoti į natūralaus medžio savybių išsiskyrimą ir sąveiką su žmogaus organizmu.
• Leidžia pašalinti stresą ir geriau miegoti. Stresas yra daugelio žmonių kasdienis palydovas, todėl stengiamasi jį sumažinti ir išvengti. Pirties šiluma padeda pamiršti rūpesčius, atsipalaiduoti, todėl, natūralu, po pirties yra geriau išsimiegama, jaučiama vidinė ramybė.
• Padeda atrodyti jauniau. Pirties atmosfera ir karštis padeda geriau regeneruotis odos ląstelėms, todėl nuolatinis lankymasis pirtyje padeda išlikti ne tik žvalesniems, bet ir atrodyti, kur kas jauniau.
• Stiprina imuninę sistemą. Skatinama kraujo apytaka ir baltųjų kraujo kūnelių gaminimasis padeda sukurti stipresnę imuninę sistemą, todėl žmonės, kurie lankosi pirtyse yra labiau atsparūs infekcijoms ir ligoms.

Pirčių projektai – kiek užtrunka suprojektuoti ir pastatyti pirtį?

Kadangi pirtis nėra namas – didelių projektavimo planų nereikia daryti. Čia svarbiausia pagalvoti: kur gali būti statoma krosnelė, kur bus įrengiama garinė, jeigu norima ir prausykla. Kadangi įprastai pirtys sudaro 20 – 30 kv/m2 – pats projektas gali užtrukti nuo kelių savaičių iki mėnesio. Tuo tarpu statyba, priklausomai nuo pasirinktų medžiagų ir statymo pasirinkimo (statote patys ar patikite tai daryti specialistams), gali siekti nuo 1,5 iki 3 mėnesių. Todėl jeigu savo sklype norite pasistatyti nedidukę rąstinė pirtelę ir turite tam pakankamai lėšų – ji jūsų sklype gali atsirasti po 3 mėnesių, o tai tikrai nėra ilgas laiko tarpas.

Atraskite pirties teikiamus privalumus ir atgaukite jėgas kaitindamiesi raminančioje aplinkoje. Tegul šis malonumas įsipina į jūsų kasdienybę ir tampa neatsiejama gyvenimo dalimi!