Patarimai renkantis vinilines grindis

Vinilinės grindys vis labiau populiarėja – universali, lengvai prižiūrima ir ilgaamžė danga puikiai dera įvairaus dizaino namuose, tinka skirtingų poreikių žmonėms. Prieš renkantis šią dangą, verta atkreipti dėmesį į esminius aspektus.

Vinilo dengimo vieta

Renkantis vinilines grindis būtina atkreipti dėmesį, ar šioje vietoje intensyviai vaikštoma, ar patalpose laksto vaikai, gyvūnai. Vonioms ir vietoms, kuriuose mažiau vaikštoma, tinka ir vidutinio storio vinilinė danga. Kambariuose, kuriose gyvena vaikai, laksto gyvūnai patartina rinktis storesnę ir purvui atsparią dangą su aliuminio oksidu.

Vinilo raštai

Vinilinių grindų justify, pavyzdžiui, marmuro, parketo, kartojasi. Nors kai kuriems šis dangos bruožas nesukelia jokių nepatogumų, tačiau siekiantiems preciziškų dizaino sprendimų verta rinktis vinilines grindis, kurios nebūtų tankiai ir ryškiai raštuotos.

Baldų apsauga

Nors vinilinės grindys pasižymi atsparumu spaudimui, braižymui, vertėtų pasidomėti apie svorio limitus. Vinilines grindis gali nemenkai apgadinti baldai su ratukais, neatsargus jų perstumdymas, todėl vertėtų įsigyti apsaugas baldų kojelėms, kad neliktų įspaudų.

Grindų instaliacija

Nemaža dalis žmonių stengiasi patys įsikurti namus, tačiau prieš renkantis vinilines grindis vertėtų pasidomėti apie jų instaliavimo specifiką. Kadangi vinilinės grindys skiriasi savo savybėmis, jos montuojamos taip pat skirtingai. Pavyzdžiui, norintiems vinilinę dangą įsirengti patiems, patartina rinktis rūšį, kuri nuėmus plėvelę yra lengvai priklijuojama.

Tiesioginiai saulės spinduliai

Vinilas yra ilgaamžis ir patvarus, tačiau per ilgą laiką tiesioginiai saulės spinduliai gali jį pažeisti ir išblukinti. Nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugo kilimas arba baldų kompozicija. Jei šis variantas netinka, vertėtų įsigyti šviesesnes arba kitokios rūšies grindis.

Ilgaamžiškumas

Tinkamai prižiūrimos vinilinės grindys gali tarnauti net 20 metų, tačiau jas būtina profesionaliai įrengti. Padengtos specialia plėvele, lengvai nuvalomos, jos puoš jūsų namus ilgam.

Jaukumui sukurti

Vinilas puikiai tinka vaikų kambariui, miegamajam, poilsio zonoms – kitaip nei vaikštant plytelėmis, pagrindas kojoms yra minkštesnis, malonesnis. Vinilinės grindys net ir žiemą neleis sušalti kojoms.

Lygus paviršius

Prieš dangos montavimą būtina atkreipti įsitikinti, jog grindys yra lygios, nėra duobelių ar iškilimų – net ir menkiausi nelygumai gali pakenkti vinilinių grindų išvaizdai, danga atrodys neestetiškai ir netvarkingai.

Renkamės kokybę

Kaip ir daugeliui dangų, vinilinės grindys reikalauja investicijos – renkantis pigiausią variantą, galima nusivilti: vinilinė danga bėgant laikui gali pagelsti, būti ne tokia atspari išorės poveikiui ir dėmėms.

Renkantis vinilinę dangą, svarbu atkreipti dėmesį į savo poreikius: ko tikitės iš šios dangos, kiek žadate investuoti ir kokiose patalpose jos bus montuojamos.