Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti apie kombinuotus boilerius

Šiuo metu turėti šiltą vandenį bei namus padeda šildytuvai, daugeliui žmonių geriau žinomi kaip boileriai. Bene vieni populiariausių dabar yra elektriniai ir dujiniai boileriai. Renkantis būstui tinkantį šildytuvą reikėtų įvertinti tam tikrus aspektus, ne vien elektros ar dujų šildymo privalumus bei trūkumus.

Tiek praeitais metais, tiek šiemet, populiarumo viršūnėje buvo kombinuoti vandens šildytuvai. Ir ne be reikalo. Tokio tipo įrenginiai yra paprastai valdomi, patogūs, greitai pašildo vandenį. Jų veikimo principas – paprastas ir gana elementarus kaitinimo elementas, kuris maitinamas elektros srove. Vanduo kombinuotame boileryje būna šildomas spiraliniu vamzdžiu, o jis susijungia su šildytuvu arba gyvatuku. Ten patekęs jau sušildytas, karštas, vanduo keliauja toliau gyvatukais po visą namą, taip sušildydamas visas patalpas.

Specialistų teigimu, kombinuotieji vandens šildytuvai geriausiai tinka gyvenamiesiems namams arba kotedžams. Taip yra dėl vienos priežasties: tokio tipo pastatai jau turi šildymo katilus, todėl boileris gali būti pajungiamas lengviau, o kombinuotas šildymas po namus paskirstomas efektyviau. Dar šiuos kombinuotus katilus galima naudoti ir pramonėje.
Nemažai žmonių kombinuotus katilus vertina dėl paprasto jų veikimo. Tam, kad boileris pradėtų veikti, tereikia įkišti jo jungiklį į maitinimo šaltinį – rozetę. Ilgas boilerių veikimas, greitas vandens pakaitinimas jau po kelių metų gali atsipirkti.

Rinktis šildytuvą reikėtų atsižvelgus į asmeninius poreikius. Pagal šeimos narių kiekį ir namo dydį reikėtų adekvačiai įvertinti šildytuvo tūrį. Nedidelio boilerio pilnai pakaktų šeimoms, kurias sudaro 2-3 asmenys. Tačiau, jeigu name gyvena 4 ar daugiau asmenų, karšto vandens ne visada gali užtekti indų plovimui, dušui ar pan. Tokiu atveju vertėtų rinktis 200 arba dar didesnės talpos vandens šildytuvus.
Kombinuoti vandens šildytuvai skirstomi į dvi rūšis: vertikalius arba horizontalius.

HORIZONTALUS šildytuvas namuose yra kompaktiškesnis, atrodo mažesnio dydžio. Kita vertus, nusprendus jį montuoti rūsyje arba tarkime garaže, ir vertikalus šildytuvas yra tinkamas.
VERTIKALUS šildytuvas atrodo kiek didesnis, jam reikia daugiau vietos į viršų.

Tie horizontalus, tiek vertikalus gali būti pagaminti iš įvairių metalų. Prekyboje dabar galima rasti įvairaus dydžio ir spalvos vandens šildytuvus. Ieškantiems ilgaamžio šildytuvo reikėtų rinktis boilerius su keramikiniais kaitinimo elementais.

Kombinuotų vandens boilerių ekonomiškumas yra akivaizdus – namuose vanduo pašyla greitai ir ilgam, o sunaudojamos šilumos nuostoliai yra labai maži.
Kombinuoti vandens boileriai yra labai ekonomiški, su jais jūs patirsite pačius mažiausius šilumos nuostolius, be to jiems nereikalingi jokia speciali ar sudėtinga priežiūra, jo vidaus paviršius nepasidengia apnašomis.