Natūralios medžiagos padiktuoja ekologiško namo interjerą

Didėjantis susidomėjimas ekologija paliečia ne tik drabužių ar maisto madas, bet ir įvairius namų sprendimus. Dažnas pradeda rūpintis ne tik, kur turėtų stovėti jų naujasis būstas, bet ir kokios medžiagos turi būti naudojamos statybai ar interjerui.

Kas yra ekologiškas namas?

Visų pirma, svarbu išsiaiškinti, kuo šis namas skiriasi nuo kitų. Ekologišku vadinamas toks būstas, kurio statyboje yra naudojamos atsinaujinančios, natūralios medžiagos. Tai gali būti:
• molio tinkas, naudojamas apdailai, gali optimaliai sulaikyti drėgmę, sugeria kvapus ir nekaupia pelėsio. Tai yra glotni medžiaga, ji ilgai išlieka tos pačios kokybės, nenublunka. Tačiau visas jos teigiamas savybes gali panaikinti panaudoti cheminiai dažai.
• medžio vata, naudojama apšiltinimui: ji padeda ne tik žiemą išlaikyti šilumą, bet ir vasarą erdvė per daug neįkaista. Dar daugiau, šios medžiagos užima mažiau vietos, todėl sienos galės būti plonesnės – viduje bus daugiau erdvės. Ji taip pat gali izoliuoti ir garsą, todėl gyvenantiems šalia triukšmingos vietovės nereikės investuoti į brangias izoliacines medžiagas.
• fermacelio plokštės, pagamintos iš avies vilnos, padeda sulaikyti šilumą viduje ir vėdinti orą.

Asmenys, pasirinkę statyti namą iš atsinaujinančių medžiagų paprastai tai daro paskatinti ne tik ekologijos idėjų, bet ir susirūpinimo savo ir šeimyniškių sveikata. Tad nenuostabu, kad ir interjeras pasirenkamas panašiai.

Įtaka interjerui

Nuo to, kaip atrodo ekologiškas namas paprastai kartu ir nusprendžiama, koks bus interjeras. Juk jei pasirenkamos sintetinės medžiagos natūraliam būstui, dingsta visi jo privalumai. Todėl statantys būstus iš atsinaujinančių dalių (medžio, molio) paprastai renkasi ir baldus, apdailą be kenksmingų medžiagų. Išlaikoma gamtos tematika leidžia sukurti gana jaukią aplinką, kuri bus šilta ne vien dėl panaudotų medžiagų, bet ir todėl, kad natūralūs baldai, apdailos priemonės gali geriau išlaikyti šilumą.

Natūralumas ir sintetika

Svarbu paminėti, kad norint tkad būtų tikrasis ekologiškas namas, reikėtų nemaišyti natūralių ir sintetinių medžiagų. Taip padarius natūraliųjų medžiagų teigiamas poveikis stipriai susilpnėja ir jūsų būstas nebesiskirs nuo įprasto namo. Tačiau nereikėtų galvoti, kad jums lieka tik kuklus interjeras. Nors galbūt molio tinku apdailintos sienos atrodo gana santūriai, tai galima greitai pakeisti pasirinkus tinkamus baldus jei pavyzdžiui, rinktumėtės tamsesnius, odinius, medinius baldus iš karto būstas atrodys prabangesnis.

Pasirinkus natūralų namą dažniausiai pasirenkama interjere taip pat išlaikyti natūralumą, gamtos tematiką. Tai daroma ne tik siekiant išlaikyti vientisumą ir ekologiškumo idėją, bet ir norint sukurti jaukius namus.