Namų saugumas užtikrinamas stebėjimo kameromis

Namai – tai vieta, kurioje norisi jaustis saugiai bet kuriuo metu, o ypač būsto saugumu susirūpinama išvykus ir palikus namus tuščius. Tačiau šiandien yra daugybė priemonių, kuriomis galima namus paversti saugesniais. Vienas iš būdų – stebėjimo kameros. Abejonės, kad jos naudingos – nėra, tik neaiškumų gali kilti jas renkantis. Tad kaip žinoti, kokias stebėjimo kameras rinktis?

Kiek ir kokios kameros reikės?

Namuose įsirengti stebėjimo kamerą nėra toks lengvas žingsnis kaip gali atrodyti. Reikia žinoti, keletą aspektų, kurie gali nulemti kameros tipą. Vienas svarbiausių – filmavimo kokybė. Kuo ji bus geresnės raiškos, tuo aiškiau matysis vidinio kiemo vaizdas, sklypo teritorija ar namų vidus. Tiesa, stebėjimo kamerą reikėtų rinktis ir įvertinus erdvės plotą. Kuo didesnę zoną norėsite stebėti, tuo galingesnių kamerų reikės.
Ne ką mažiau svarbus ir stebėjimo kamerų kiekis: jei kiemas nėra didelis, jis yra pailgas, gali užtekti ir vienos gana galingos kameros, kuri aprėps kelis sklypo šonus. Tačiau dideliems plotams, ar netaisyklingiems sklypams gali reikėti kelių kamerų, kas teritorija ar namas būtų stebimas iš kelių skirtingų vietų, taip visiškai užkertant kelią vagystėms.

Kamerų tipai

Namų vidų filmuoti yra patogiausia su belaidėmis kameromis. Jos montuojamos daug paprasčiau lyginant su laidinėmis, be to, nereikia papildomai rūpintis estetiniu vaizdu, laidų uždengimu ir pan. Visgi, lauko sąlygomis rekomenduojamos laidinės išorei skirtos stebėjimo kameros. Namo išorėje nėra taip aktualu paslėpti laidus, be to paprastai tokios kameros gali filmuoti ilgesnį laiką, yra specialiai apsaugotos nuo aplinkos poveikio, pavyzdžiui, lietaus ar sniego. Nors dabar dažniausiai naudojamos šiuolaikiškos spalvotos kameros, visgi prekyboje namų apsaugai galima rasti įvairių tipų vaizdo kamerų: vienos jų filmuoja nespalvotai, kitos – spalvotai, dar kitos gali būti su stiprintuvu arba infraraudonųjų spindulių filmavimo funkcija. Pirmosios geriausiai atsiskleidžia įprastoje šviesoje arba kai šviesos nėra daug. Spalvotos tinkamiausios dieną, o stiprintuvą turinčios stebėjimo kameros tinka naktiniam filmavimui. Šiuolaikiškos infraraudonųjų spindulių kameros irgi fiksuoja kokybišką vaizdą tamsoje (netgi aklinoje tamsoje).
Priklausomai nuo individualių poreikių galima rinktis kameras, kurios įrašinėja vaizdą, jį rodo per monitorių ir pan. Žinoma, persistengti labai nereikia: jei jau pasirenkate įrašinėti vaizdą, nemontuokite dar papildomo monitoriaus, nes tikėtina, kad į jį vis tiek nežiūrėsite. Esant reikalui užfiksuotą medžiagą galėsite tiesiog peržiūrėti kompiuteryje. Filmuota medžiaga iš stebėjimo kameros gali būti patalpinta SD kortelėje, specialioje juostoje arba serveryje.

Taigi, stebėjimo kameros – garantija, kad namai ar namų teritorija nenukentės nuo ilgapirščių, siautėti pasiryžusių vandalų. Vadovaudamiesi šiais patarimais galėsite jaustis ramūs dėl savo, turto ir būsto saugumo.