Kur keliausim rytoj?

Ne visi tėvai keliauja su vaikais į tolimas šalis, nes bilietai lėktuvu būna brangūs. Dauguma jų pasirinka keliones kitokia transporto priemone, pvz. autobusu arba automobiliu.

Keliaujant autobusu įmanoma labai daug pamatyti. Be to autobusus renkasi ir tie kad labai bijo skrydžių ar aukščio. Taip pat keliauti autobusu yra daug pigiau, nei pvz., lėktuvu. Dažnai galima pasinaudoti įvairiomis akcijomis, kurios leidžia keliauti autobusu po Europą labai nebrangiai. Šiuolaikiniai autobusai yra labai modernūs, patogūs, todėl kažkokio diskomforto tikrai neturėtumėte patirti. Daugumoje autobusu galima klausytis muzikos, žiūrėti televizorių, mėgstamus filmus, žaisti kompiuterinius žaidimus ir net naudotis internetu. Autobusai puikia tinka keliauti šeimoms bei tiems, kas turi labai mažus vaikus. Žinoma, būkite pasiruošę, kad tokia kelionė užtruks daug ilgiau, be to reik nepamiršti, kad yra daromi sustojimai. Autobuse labai pavargsta kojos, o važiuojant daug ilgesnius atstumus ir nugarą. Autobusuose dažniausiai leidžiama vežti bagažą, ne sunkesnį kaip 20 kilogramų, tačiau niekas bagažo kaip ir nesveria. Visada su savimi gali vežtis sulankstomą vežimėlį.

Iš Lietuvos dažniausiai autobusu yra keliaujama į Vokietiją, Prancūziją ar Italiją. Žiemą labai populiarios kelionės į populiariausius Europos slidinėjimo kurortus. Vaikams nuolat siūlomos kelionės į įvairias stovyklas, esančias pačiose įvairiausiuose Europos šalyse. Galite ir savarankiškai susiplanuoti kelionę, pvz. į tokias valstybes kaip Estija, Lenkija, Vokietija ir pan.

Autobuso bilietai vaikams iki 12 metų yra daug pigesni nei bilietai lėktuvu. Dažnai jiems taikomos labai įvairios nuolaidos, būtinai prieš perkant viską išsiaiškinkite. Rinkitės nevarginančius maršrutus kad vaikas labai nenuvargtų kelionės metu. Kelionė turi būti įdomi ne tik Jums bet ir Jūsų vaikui. Būtinai pasiimkite įvairių užkandžių. Jei prastai miegate, pasiimkite ausų kamštukus. Taip pat pasiimkite iš drėgnų servetėlių rankoms nusivalyti. Pagalvokite apie tai, kad vaiką gali supykinti. Taip pat pravers įvairios knygutės ir žaislai. Avalynė turi būti patogi, drabužiai praleidžiantys orą, nesiglamžantys.

Jei norite visiškai būti savarankiški kelionėje, rinkitės kelione automobiliu. Tai pats geriausias keliavimo būdas su mažais vaikais. Žinoma, vaikui tikrai nėra patogu automobilyje, nes ji varžo saugos diržai, yra nuobodu. Žinoma, važiuojant automobiliu bet kada galima daryti sustojimus. Bagažo galite vežtis tiek, kiek tik telpa jūsų automobilyje.

Keliaujant automobiliu, būtina daryti pertraukėles. Taip pailsės ne tik vaikas, bet ir vairuotojas. Grynas oras visada padeda atgauti jėgas. Sustojus gražioje vietoje galima paužkandžiauti, pavaikščioti, vaikas tegul palaksto ar pažaidžia. Su automobiliu galima pamatyti daug daugiau įdomių vietų, nes galite sustoti bet kur, kur tik Jums pasirodys gražu. Vaiko kuprinę paruoškite kelionei iš anksto. Lai joje būna visko, ko tik gali prireikti vaikui ilgoje kelionėje. Kelionę galite paįvairinti keltu ar kitokiomis pramogomis. Jei jums reikia skubiai pasiekti kokį nors miestą, tai bilietai lėktuvu bus geriausias pasirinkimas.