Korpusinių baldų virtuvei gamyba: į ką atkreipti dėmesį?

Norint įsirengti svajonių namus, gali tekti ne juokais pasukti galvą. Renkantis baldus tenka apsvarstyti begalę įvairių detalių: pradedant spalvomis ir jų stiliumi, baigiant – medžiagomis. Dažnai standartiniai virtuvės baldai nepateisina lūkesčių, todėl pradedama domėtis baldų gamyba. Žinoma, nesinori ir permokėti, todėl korpusinių baldų gamyba pačiam renkantis baldų stilių ir medžiagas – puikus šios problemos sprendimo būdas. Prieš užsisakant baldus dažnai susimąstoma ar jie nebus per brangūs, todėl pateiksime rekomendacijų į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis baldus virtuvei, tačiau nenorint permokėti.

Nuo ko priklauso baldų gamybos kaina?

Norint užsisakyti baldus, visų pirma reikėtų apsvarstyti kokio baldų paviršiaus norite, koks bendras patalpos, kurioje bus statomi baldai, dizainas ir sąlygos, su kokiomis sąlygomis baldams teks susidurti – virtuvėje Jums prireiks karščiui ar drėgmei atsparių paviršių. Reikėtų pagalvoti ir apie furnitūrą (vyrius, stalčių mechanizmus, lankstus ir kt.), spintelių su durelėmis ir stalčiais skaičių (stalčių gamyba įprastai yra brangesnė) bei apdailą (natūrali, sintetinė ir kt.). Šiuos aspektus reikėtų gerai apsvarstyti užsisakant baldus, kadangi korpusinių baldų gamyba gali brangiai atsieiti.

Ar brangiau – visada geriau?

Nors ir sakoma, kad kuo brangesnės medžiagos, tuo jos geresnės, nereikia aklai pulti užsisakinėti baldų, pagamintų iš pačių brangiausių medžiagų. Nors pigūs baldai dažnai būna nekokybiški, visada atsiranda aspektų, į kuriuos atsižvelgiant galima sutaupyti. Pavyzdžiui, virtuvės spintelių korpusus galima gaminti iš pigesnės plokštės (baltos arba pilkos spalvos), nes dažnai matosi tik jų priekis. Tai – kombinuoti baldai, kurių korpusai gaminami iš pigesnės medžiagos – laminuotų medžio drožlių plokščių (LMDP), o fasadas – iš medžio drožlių plokštės, dengtos natūralia mediena. Nors daugelio žmonių pasąmonėje vis dar užsifiksavusi informacija, kad iš LMDP pagaminti baldai – nekokybiški, taip nėra. Šios medžiaga atitinka aukščiausios kokybės standartus ir yra puikiai pritaikyta baldų gamybai.

Nereikėtų pamiršti, kad vien tinkama korpusinių baldų gamyba negarantuoja patvarumo – jis priklauso ne vien nuo jų gamintojo bei pasirinktų medžiagų. Baldų patvarumui įtakos turi ir tai, ar jie tinkamai surinkti ir tvirtai pritvirtinti, tad geriausia tai patikėti profesionalams.