Kokį baldų stilių rinktis namams?

Rūpindamiesi namų gerove ir komfortu ypatingą dėmesį skiriame interjerui ir baldų pasirinkimui. Atrodo, visada žinome, kaip atrodys nuosavi namai, tačiau pagaliau atėjus baldų pasirinkimo momentui, viskas tampa gerokai sudėtingiau nei atrodė iš pradžių. Ką rinktis – minimalistinius ar klasikinius baldus? O galbūt čia labiau reikalingas interjero dizaineris? Kaip pasirinkti tinkamai, kad baldai džiugintų ne tik pirmaisiais mėnesiais? Iškylančių klausimų daug, o taip reikalingus atsakymus rasti visada sudėtinga. Mes šįkart jų ieškojome… ir radome!

Netikėti pokalbiai ir specialistų patarimai

Pirmasis mūsų sustojimas buvo klasikinių baldų parduotuvės Kaune. Vienas jų – amerikietiškų baldų „Adorno“ parduotuvė. Čia bevaikščiodami ir apžiūrinėdami baldus, visai netyčia susitikome parduotuvės savininkus, kurie ne tik noriai pasidalino keliais patarimais, bet ir papasakojo apie parduodamų baldų privalumus.

Vienas iš labiausiai mums ramybės neduodančių klausimų buvo – ar klasika vis dar susilaukia dėmesio? Juk dažnai tie senoviniai, amerikietiškai klasikai priskiriami baldai atrodo tarsi atgyvenos moderniuose namuose. Pasirodo yra atvirkščiai, svarbiausia – sugebėti pasirinkti tinkamus baldus. Anot parduotuvės savininkų – klasikiniai baldai nėra jau tokie nuobodūs, kaip gali atrodyti. Juose galima pastebėti ir modernių, šiuolaikiškų elementų. Jie taip pat akcentavo, kad klasika nėra vien stilius – tai gebėjimas išlaikyti kokybę net atėjus vartotojiškiems laikams, kai žmonėms labiausiai rūpi estetikos ir kainos santykis.

Kai laimi kokybės ir kainos santykis

Taip bekalbant su klasikinių baldų parduotuvės Kaune savininkais, išsiaiškinome, kad klasikiniai baldai gali būti gerokai įvairesni nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Susilaukėme galybės rekomendacijų rinktis tiesiog modernią klasiką, kuri pasirodo yra vienas populiariausių šių dienų naujakurių pasirinkimų. Tai elegantiškas, paprastas ir technologiškai pažangus stilius, gerokai lengvesnis už amerikietišką klasiką ir suteikiantis namams lengvumo. Dar šiek tiek norėjosi abejoti, tačiau apėjus kitas populiariausias baldų prekybos vietas, supratome, kad „Adorno“ salono kokybės ir kainos santykis laimėjo.

Tad kalbant apie išvadas, savo namams pasirinkome šiuolaikinę klasiką. Labiausiai mus papirko paprasta priežiūra, šviesios spalvos ir baldų vizualinis lengvumas. Jie neapkrauna patalpos ir suteikia jiems subtilios, vos pastebimos prabangos. Kartais tik tiek tereikia, kad namuose būtų gera gyventi. Tad jeigu ieškosite kažko išskirtinio ir nesenstančio – mūsų siūlymas – modernios klasikos baldai.