Ko vengti renkantis vestuvinius žiedus?

Vestuviniai žiedai yra gana didelis galvos skausmas. Jų pasirinkimas nėra lengvas, ypač jei norima kažko išskirtinio, unikalaus ir netradicinio. Šiandieninė pasiūla labai plati, todėl dažnai žmonės pridaro klaidų, kurios vėliau verčia gailėtis savo pasirinkimo. Dėl šios priežasties toliau pateikiame, ko reikėtų vengti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis vestuvinius žiedus.

• Pamačiau ir nusipirkau

Tai nėra galiojanti taisyklė vestuvinių žiedų pirkimui. Dažnai tai užtrunka laiko, todėl reikėtų jo atsidėti pakankamai, kad netektų papildomai stresuoti. Labai svarbu, kad žiedai patiktų jums abiem, todėl ieškokite, kol rasite abiem tinkamus.

• Nesirinkite konkrečiam sezonui būdingų tendencijų

Atminkite, kad vestuviniai žiedai yra nešiojami visą gyvenimą, todėl geriau, kai jie yra modernios klasikos ar klasikinio tipo. Net prieš graviruojant žiedus ar įspaudžiant į juos pirštų atspaudus (ši tendencija vis dar populiari), turėkite omenyje, kad gilesni graviravimo rėžiai gali braižyti pirštą, o jeigu darysite ne itin gilius, po kiek laiko jie nusitrins.

• Tinkamai pasirinkite žiedo dydį

Atminkite, kad žiedą turėsite nešioti visą gyvenimą, todėl jo dydis turi idealiai tikti: neveržti piršto, bet ir nebūti per daug laisvas. Geriausias sprendimas yra dėl žiedo dydžio pasikonsultuoti su juvelyru.

• Nesirinkite per plataus ar itin sunkaus žiedo

Šie du veiksniai yra susiję tarpusavyje. Labai dažnai pasitaiko situacija, kai norima, kad žiedas būtų pagamintas iš kuo daugiau aukso. Lietuvoje vis dar vyrauja tradicija: vestuviniai žiedai paliekami, kaip palikimas. Kita vertus, juvelyrikos ekspertai įspėja, kad sunkesni nei 7 gramų (toks yra vidurkis) žiedai labai išvargina rankos piršta ir greit tampa nebemieli.

• Žiedų pirkimas internetu

Taip, tokia galimybė egzistuoja, tačiau patariama žiedus pamatyti realybėje, net ir perkant juos internetu. Tai didelė investicija, į kurią turi būti žvelgiama atsakingai. Maža to, dažnai realybėje ir internetiniame kataloge matomų žiedų variantas gana skiriasi, nes fotoobjektyvu sunku perteikti 100 % realų vaizdą.

Pasinaudokite šiomis įžvalgomis ir lengviau išsirinkite šios ypatingos progos juvelyrinius dirbinius.