Kaip užuolaidos gali tikti moderniame interjere

Užuolaidos pastaruoju metu išgyvena savo nuosmukį: atrodo, dažnas labiau renkasi roletus nei sunkius audinius. Tačiau net šiomis dienomis galima rasti būdų, kaip namuose pritaikyti užuolaidas ir pasistengti, kad jos vis tiek atrodytų moderniai.

Audinių pasirinkimas

Jei norite, kad šis langų uždengimas per daug nedvelktų senove, turite didelį dėmesį skirti audinių pasirinkimui.

  • Venkite tokių audinių, kurie turi daug vingiuotų, senoviškų raštų, yra siuvinėti. Jei norite išlaikyti modernumą, pasistenkite atsispirti blizgiems audiniams.
  • Taip pat, jei norite modernumo, aplenkite užuolaidas su kutais. Tai yra tiesiog dar viena dulkes renkanti detalė, visiškai nepadedanti jūsų interjerui atrodyti šviežiam.
  • Užuolaidos, galinčios atitikti modernų stilių namuose turi būti lygaus audinio, geriausia, jei spalva bus matinė.
  • Audinys turėtų būti kiek sunkesnis, sukuriantis kiek oficialesnį įvaizdį.

Raštų pasirinkimas

Jau buvo kiek kalbėta apie raštų vengimą. Taip, geriau yra pirkti tokias užuolaidas, kurios būtų išvis be nieko: tiesiog paprasto audinio, kuris pakerėtų spalva. Tačiau, jei namuose dominuoja minimalizmas, žavitės abstrakčiomis formomis, tuomet patartina pasirinkti užuolaidas su lygiomis linijomis ar abstrakčiais raštais (susipynusiais keturkampiais ar apskritimais).

Karnizai

Didelę įtaką turi ir karnizų parinkimas. Pavyzdžiui, jei nuspręsite virš užuolaidų dėti karnizų dėžutę, tai iš karto jūsų kambarį pasendins. Nors paprastos juostelės ar žiedais sukabinti langų uždengimai taip pat tinka, patartina geriau pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis. Galite įsigyti automatines karnizų sistemas (tokias, kokios yra siūlomos „Domus Lumina“ svetainėje). Šios veikia itin tyliai ir galėsite netgi nustatyti, kada turėtų užuolaidos prasiskleisti, kad pradėtumėte naują dieną.

Derinimas su interjeru

Svarbiausias žingsnelis, norint užtikrinti, kad užuolaidos neatrodys pasenusios, išėjusios iš mados yra tinkamas priderinimas prie jau esamo interjero stiliaus. Reikia vadovautis tuo, kad šis langų uždengimas neturi per daug kristi į akis, geriau būti nepastebimu. Todėl patartina rinktis spalvas, kurios panašios į sienų spalvas ir turi gal kelis ryškesnius akcentus, verčiančius jas pastebėti.

Rinkdamiesi užuolaidas, atkreipkite dėmesį į jų audinio sunkumą, raštus bei kaip jos derės su jau esančiu kambario stiliumi. Nors tai jau ilgai naudojamas langų uždengimas, kiek paderinus, jis gali pritapti ir prie modernaus stiliaus.