Kaip palaikyti tobulą tvarką namuose?

Kiekvienos šeimininkės košmaras – netvarkingi namai ir užplūdę svečiai. Jeigu sistemingai ir tikslingai tvarkysite namus, tokių netikėtumų nebus, nes jie visada išliks švarūs ir tvarkingi. Atsiraitokite rankoves ir entuziastingai kibkite į darbus – jums tikrai turi pasisekti.

Įsigykite universalų valiklį

Nors gali atrodyti komiška, tačiau valikliai gali sukurti betvarkę. Neapsistatykite jais – pasirinkite vieną, kuriuo bus valomi ir sisteminiai baldai ir kiti paviršiai. Taip sutaupysite ir pinigų – juk nesinori turėti dešimčių skirtingų valiklių, kurių ir prasmė galiausiai lieka neaiški.

Laikas švarai – kiekvieną dieną

Jeigu norite turėti tvarkingus namus, investuokite tam pakankamai laiko. Nevenkite per dieną bent 10 min. skirti paviršių valymui ir vietoms, kuriose dažniausiai vaikštoma. Geriausia dažniausiai naudojamus daiktus – kriauklę, tualetą, dušą valyti dažniau – taip išvengsite storo kalkių sluoksnio.

Tvarkomės – ne vieni

Jeigu gyvenate ne vienas, o su kambariokais ir šeima, dienotvarkėje laiko tvarkai turėtų rasti kiekvienas. Tegul vienas išneša šiukšles, kitas – išplauna indus ir švara bus sukurta greitai.

Kiekvienas daiktas turi savo vietą

Tiek sisteminiai baldai, tiek dėžės yra skirtos tam, kad visi daiktai ir interjero aksesuarai atrastų savo vietą. Viena dažniausių priežasčių, kodėl atsiranda betvarkė yra elementarus nesugebėjimas padėti daiktus į jiems skirtas vietas. Jei prirasite daiktus dėti ne kur papuolą, o iškart ten, kur reikia – betvarkė bematant išnyks.

Ne tik valome, bet ir vėdiname

Švarūs namai visada asocijuojasi su gaivumu ir presciziška tvarka. Pagalvokite, kaip norite, kad kvepėtų jūsų namai – apelsinais, cinamonu, o gal vanile? Kad ir koks kvapas jums yra skaniausias, pirmiausia dėmesį turite skirti tinkamam kambarių vėdinimui – kitu atveju joks kvapas nepadės.

Kabliukai ir daiktadėžės

Sisteminiai baldai ir daiktadėžės, tvarkyklės, kabliukai yra sukurti tvarkai palaikyti. Įsigykite kokybiškas ir patvarias dėžes daiktams ir kitas priemones tvarkai palaikyti – pamatysite, kaip namuose atgims švara.

Neužmirškite lubų

Dažnai net ir didžiausi tvarkos mėgėjai pamiršta pakelti akis į lubas, kur gali puikuotis voratinkliai ir nešvarumai. Nors tvarkyti šias vietas tenka ne dažnai, per pavarsario ir rudens tvarkymus nevertėtų jų apleisti.

Kokybiškos valymo priemonės

Su susidėvėjusiu grindų skudurų menkas malonumas plauti kiekvieną dieną. Pasirūpinkite geromis ir kokybiškomis valymo priemonėmis – tada ir tvarkymasis taps lengvesnis. Žinoma, pasidairykite akcijų – juk nesinori už šluotelę paaukoti didelės sumos.

Jeigu norite, kad jūsų sisteminiai baldai išliktų švytintis, o namuose būtų amžina švara, pasistenkite ir motyvuokite save – jeigu įvykdysite šį tikslą apdovanokite save geru šokoladu ar mėgstama veikla. Švara suteiks daugiau džiaugsmo nei vargo.