Kaip klijuojamos plytelės?

Jei kada teko lankytis statybinių medžiagų parduotuvėje ir ieškoti klijų plytelėms, turbūt susidūrėt su didžiosiomis dilemomis, kuriuos pasirinkti? Populiariausi klijai plytelėms, tai sausieji cemento mišiniai. Šie mišiniai sudaryti iš portlandcemenčio, smulkaus smėlio, kopolimerų ir kt. Vis tik kokios esminės klijų savybės padės jums išsirinkti patikimą mišinį? Šiame straipsnyje atkreipsime dėmesį į populiariausias plytelių klijų savybes. Gal ruošiatės remontuoti vonios kambarį, pakeisti virtuvinės dekorą? Prieš priimant galutinį sprendimą pasidomėkite plytelių gamintojų pasiūlymai, o svarbiausia klijais, kuriais jas pritvirtinsite.

Apie mažus ir didelius vandens įmirkius

Priklausomai nuo to, ar plytelių vandens įmirkis didelis ar mažas, parenkami klijai. Didelio įmirkio plytelių klijavimui pakanka įprastinių klijų, kurie limpa prie betono, keramzitbetonio ir tinko paviršių. Jei, tai mažas vandens įmirkis (klinkerio ir akmens masės), plytelių klijavimui prireiks elastingų, padidinto atsparumo klijų. Prieš pirkdami klijus visados išsiaiškinti klijuojamų plytelių savybes. Taigi didžioji dilema, paprasti ar elastingi klijai. Paprastai statybinių medžiagų rinkoje klijų elastingumas skirstomas į C1 ir C2 klases. Klijai gali būti visiškai paprasti, padidinto elastingumo ir visiškai elastingi. Jei patalpos sausos ( ne vonios kambarys) jums užteks ir paprastų klijų, bet galima naudoti ir elastinguosius. Jei plytelės pagamintos iš akmens masės, jas priklijuosite padidinto elastingumo klijais. Vonios kambaryje, kaip padidintos drėgmės zonoje būtina naudoti elastingus klijus. C2 klasės klijai vis tik nesulaiko vandens, dėl to plytelių paviršių privaloma padengti hidroizoliacijos sluoksniu. Elastingi klijai naudojami šildomų grindų plytelėms. Tai klijai, kurie nebijo temperatūros pokyčių. Traukimas ir plėtimasis nepaveikia jų gero sukibimo su plytelėmis. Jei prieš klijavimą išstudijuojat plytelių sudėtis, nepamirškit paruošti ir tinkamo grunto. Gruntas tvirtina paviršių ir gerina klijų ir plytelių sukibimą

Ypatingos klijų savybės

Ar žinote kokios klijų savybės svarbiausios? Prieš pirkdami ir klijuodami plyteles, pasiskaitykite kokia tų klijų paskirtis ir techninė charakteristika. Tiekėjai turi jums suteikti tokią informaciją. Jei klijų suklijavimo stipris ne mažesnis nei 0,3 N/ kv. mm po trijų parų ir 0,5 N/kv. mm po 28 parų, jie bus patikimi. Jei po 25 šildymo ir šaldymo kontrastų ciklo stipris ne mažesnis nei 0,5 N/ kv. mm, šie plytelių klijai laikomi atspariais šalčiui. Svarbu atkreipti ir klijų nuslinkimą, pagal tai taip pat matuojama jų kokybė. Jei nuslinkimas ne didesnis nei 0,5 mm, o klijai sustandėja per 15−25 min., jie laikomi gerais, kokybiškais klijais. Klijai ir plytelės susiliečia ne mažiau kaip 65 proc. Niekados nepirkit pasibaigusio galiojimo klijų. Pasenę klijai netinka, nes jų stipris mažėja, to pasėkoje atsiklijuoja plytelės. Jei neišnaudojat visų klijų, juos sandėliuokite sandariose pakuotėse, o laikykite tik sausuose sandėliuose.

Klijavimas ir klijų paruošimas

Prieš plytelių klijavimą visų pirma reikia paruošti klijus, pripilti reikalinga kiekį vandens, o paskaičiavus suberti tinkamą mišinio kiekį. Kai klijai pradeda kietėti, jokiu būdu jų neatskieskit. Sukietėjusi klijų masė netinkama naudojimui. Jų sukibimo stipris nepakankamas. Prieš tepant naujus plytelių klijus visų pirma pašalinkite senų likučius ir nugruntuokite sieną giluminiu gruntu. Kartais seni klijai nepašalinami jei jie pastiprina sukibimą su plytelėmis. Plytelių tarpus užpildant tais pačiais klijais gadinamas plytelių paviršius. Jei bandysit nuvalyti klijų perteklių, tik pažeisti plytelių paviršių. Glaistas taip pat sunkai nusivalo, tam reikia specialių priemonių, geriausia rūgštinių. Statybos medžiagų centruose galima įsigirti specialius plytelių siūlių glaistus, kurie užpildo tarpelius. Visados naudokite statybines medžiagas pagal paskirtį.