Gyvenantys sveikuose namuose pasirenka ekologišką kurą

Į madą atėjusi ekologiškumo banga lėmė sveikesnių namų statybos bumą. Jų sienoms, langams, stogui, apšiltinimui, vidaus bei išorės apdailai dabar naudojamos tik natūralios medžiagos. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas kurui ir šildymo sistemoms. Tradicinius malkomis kūrenamus židinius dabar pakeičia granuliniai katilai, saulės kolektoriai, geoterminis šildymas. Pastarieji būdai ir jų įrengimas yra gana brangūs, todėl kainos ir efektyvumo prasme aukso viduriukas – medžio pjuvenų briketai. Jie gaminami iš ekologiškų medžiagų, todėl yra nepavojingi kūrenti net ir tuose pastatuose, kuriuose gyvena šeimos su mažais vaikais ar alergiški asmenys. Jokių dūmų, mažai vargo sandėliuojant briketus ir maloni šiluma, pasklidusi po visus namus. Šie ir daugybė kitų privalumų, kuriuos garantuoja medienos briketai, ypač tinka sveikų namų savininkams.

Pagrindinė priežastis – ekologija

Tiems, kurie pasirenka kūrenti pjuvenų briketais, didelės įtakos turi šios žaliavos natūralumas. Pagaminti iš medžio, briketai yra visiškai ekologiški, todėl išsaugo pagrindines medienos savybes, gerai dega ir dėl to į aplinką išskiria didelius šilumos kiekius. Briketams gaminti dažniausiai naudojama vietinė mediena, o tiksliau – medžių pjuvenos. Stipriai supresavus smulkias medžio atliekas į stačiakampio formos blokelius, į jų sudėtį nepridedama jokių cheminių preparatų. Tai dar kartą įrodo šios kuro rūšies natūralumą.

Priežastys, kodėl medžio pjuvenų briketai tinka sveikiems namams

Jei abejojate, ar toks kietasis kuras, kaip medžio briketai, tinkami Jūsų ekologiškam namui, patikiname: natūrali kuro sudėtis net ir jam degant nesukuria kenksmingos aplinkos, iš medienos neišsiskiria toksiškos medžiagos, tad patalpų oras išlieka švarus. Be to, išskiriamos dar kelios priežastys, dėl kurių vertėtų pasirinkti namų šilumą kurti su medžio pjuvenų briketais:

  • efektyvesnis šildymas;
  • paprastas laikymas;
  • ilgesnis už malkų degimo laikas;
  • nepūva bėgant laikui;
  • nesikaupia pelenai;
  • nereikia dažnai valyti kamino;
  • mažesniu briketų kiekiu galima sukurti tokią pat šilumą kaip ir naudojant daug malkų;
  • formuojant briketus nenaudojamos jokios cheminės priemaišos (nei klijai, nei kitos rišamosios medžiagos).

Taigi, jeigu svarstote, kokiu būdu kurti šilumą savo sveikame name šaltuoju metų laiku, puikus pasirinkimas yra medžio pjuvenų briketai. Natūrali jų sudėtis garantuos ekologiškos aplinkos kūrimą, jaukumą ir šilumą tada, kai Jums to reikės.