Dvigulės lovos tavo namuose

Kartais užmiegant nerandate vietos, o kartais tos vietos tiek mažai. Plačios dvigulės lovos nebūtinai tik dviem. Tokio lova skirta patogiam ir plačiam miegui, kai keliaujate ne tik sapnuose, bet nuo vieno lovos krašto iki kito. Užmigti čia taip lengva ir patogu ir jokio sudėtingo sapnų mokslo. Jokios algebros ir jokios alchemijos, tik užmigimo ir pabudimo ciklas. Ir taip kiekvieną diena, kartais nevienodu ritmu ir ne toje pačioje vietoje. Plati erdvė ne tik sapnams, bet visam naujo pasaulio sukūrimui. Atlasų braižymas ant paklodės mintimis, kelio ieškojimas. Iš vieno tikslo į kitą. Iš sapnų pasaulio į tikrą.

Dvigulės lovos sutalpinančios visą šeimą, kartais tikrą, o kartais tik išgalvotą. Daug buvusių kartų ir dar daug būsimų kartų sulips ant vieno patalo. Šeimos medis, tai šeimos lova, kurioje gimstama ir mirštama. Nieko baisaus tokiame gyvybių cikle. Visas gyvenimas sudėtas iš daugybės lovų, kuriose praleidžiam miegodami ir kurdami planus ir būsimą gyvenimą. Kartais reikia daug vietos ir laiko apmąstymams ir istorijoms. Kartais užtenka tik vietos prie sienos. Nesvarbu, kuria lovos pusę renkamės, vis tiek neiškrisim iš šios sapnų nešyklės ir gaudyklės. Ir visai nesudėtingas miego mokslas, nes jokio mokslo nėra, tik gryna filosofija.

Dvigulės lovos, tai dvigubo gyvenimo, sujungto į vieną, dalis. Jokių skyrybos ženklų, tik ilgas ir ramus miegas. Čia miega ir dar miegos mūsų fiziniai kūnai, jauni ir paliegę. Čia miegos mūsų sielos gimstančios ir mirštančios. Lovos idėja su savimi nešasi ramybę, dvigulė nešasi jos dar daugiau. Tačiau viskuo reikia dalintis. Erdve tarp patalų ir pataluose. Vartantis nuo vienos pusės į kitą, visada susenkate per vidurį. Aukso ir miego vidurys, tai erdvė, kurioje dvi sielos sapnuoja tą patį filosofinį sapną. Juk erdvė, į kurią visi pateksime kai išseks sapnai, nėra jau tokia bloga. Tereikia užsimerkti ir pasisukti vienas į kitą.

Kur ieškoti patogiausios dvigulės lovos, kurioje sutilptų kelių kartų sapnai. Ir iš naujo pabusti, vis toj pačioj lovoj, bet iš naujo dieną pradėti. Viskas kitaip ir visai pasikeitę. Išgyventi sapnuose kaskart vis naujus prisiminimus ir vis iš naujo susipažinti su kitokiu pasauliu. Pabudus iš dvipusės lovos, kurios patalai tarsi tušti knygos lapai, iš naujo rašyti gyvenimo istorijas ir žymėti atlasuose dar neatrastus pasaulius. Nes dar nesprogo supernovos ir nesusikūrė naujas pasaulis ir mes miegam toje pačioje siauroje lovoj, kur net vienam nebėra vietos. Nėra vietos nei prie sienos, nei vietos prie šono. Dvigulė lova pasidalinusi tarsi į atskirus žemynus ir jau nebėra laiko senų metų prisilietimui. Susprogus seniesiems metams, pradeda formuotis nauji, lieka daugiau vietos naujose dvigulėse ir viengulėse lovose.