5 taisyklės komponuojant miegamojo interjerą

Miegamojo erdvės kompozicija daugeliui tampa nemažu iššūkiu. Juk tai kambarys, kurio norisi ne tik jaukaus ar stilingo, bet ir idealiai pritaikyto poilsiui. Nuo ko priklauso miegamojo jaukumas? Nuo pasirinktos lovos ir patalynės komplektų? O gal nuo pasirinktų kambario dekoracijų? Pateikiame 5 svarbias taisykles, kurių turėtumėte laikytis, jei norite ne tik jaukaus, bet ir praktiškai įrengti miegamojo.

1. Išsirinkite kas bus pagrindinis interjero fokuso taškas

Jaukumas interjere prasideda ne nuo baldų, o nuo bendro kompozicijos plano. Dažniausiai pagrindinis taškas, nuo kurio prasideda kompozicija, yra lova. Jeigu ją statysite centre, viską suderinti bus lengviau. Vis dėlto, viskas priklauso nuo kambario formos ir dydžio. Neapkraukite visų kambario sienų aukštais baldais, geriausia, jei kambaryje bus lova, drabužių spinta ar nedidelė komoda ir naktinis staliukas. Pagrindinis interjero fokuso taškas diktuoja taisykles, tad tai reiškia, kad viskas dėliojasi aplink pagrindinį akcentą.

2. Sienų spalvos – vienas svarbiausių dalykų

Ryškios spalvos miegamajame nėra pageidautinos. Ne tik blaškys, bet ir neleis atsipalaiduoti, gali trikdyti ir miego kokybę. Miegamajame geriausia rinktis šviesias spalvas ir derinti jas prie lovos apmušalų arba patalynės atspalvių. Be to, šviesios spalvos ne tik emociškai ramina, bet taip pat gali optiškai padidinti mažą miegamąjį, tad tai gali būti net du privalumai vienu šūviu.

3. Nereikia visko suderinti

Gali atrodyti, kad norint sukurti jaukų ir darnų interjerą miegamajame viską reikia derinti, tačiau iš tiesų – nereikia. Suderinkite spalvas arba baldų stilius – vienas iš dviejų. Jei pasirinksite išskirtinio stiliaus lovą – nuostabu, jeigu pasirinksite papildomas dekoracijas – irgi gerai. Svarbiausia, kad miegamasis nevirstų spalvų ir skirtingų stilių mišiniu.

4. Atsižvelkite į baldų dydį

Masyvios lovos pasirinkimas mažyčiame miegamajame gali būti labai klaidingas. Ji apkraus kambarį, o vietos neliks net prasilenkti. Jei norite ne tik gražaus, bet ir praktiško miegamojo, atkreipkite daugiau dėmesio į baldų dydžius. Jei lova didelė ir užima visą kambarį, gal tada geriau perkelti spintą į kitą erdvę?

5. Nepamirškite – tekstūros yra interjero prieskoniai

Paskutinė, tačiau ne mažiau svarbi taisyklė – nepamirškite dekoracijų ir tekstūrų. Įvairūs raštai gali puošti ne tik patalynės komplektus, bet ir užuolaidas, interjerą taip pat pagyvins kilimas. Tekstūros suteikia kambariui daugiau charakterio, skonio, šarmo.

Kuriant miegamąjį dėmesio skirti reikia viskam maždaug po lygiai – taip galima išlaikyti harmoniją, vientisumą ir sukurti jaukų miegamąjį, kuriame gera ne tik ilsėtis, bet ir užsiimti kita mylima veikla. Svarbiausia – neapkrauti patalpos.